Velikonoční Rejvíz

Po lednové Šumavě se naši klienti na prodloužený velikonoční víkend vydali na další klasickou zátěžovo- zážitkovou akci do Rejvízu v Jeseníkách.
Ze zázemí v legendárné chatičce vyráželi na výlety do okolité přírody. Minulý rok na stejné akci chodili sněhem, letos to byly dny zalité sluncem a někteří si zažili i koupačku v místním potoce.

Konference pracovníků Kolpingova díla ČR

Dne 25.10. 2023 proběhla na SPŠG Adolga Kolpinga ve Žďáře nad Sázavou první Konference pracovníků Kolpingova díla ČR na téma CO NÁS BAVÍ A INSPIRUJE.

Za Terapeutickou komunitu Sejřek odprezentovala část týmu příspěvek Práce v týmu TK Sejřek.

Děkujeme za podnětné sdílení a setkání všem kolegům z jiných zařízení KD.

ZRUŠENÍ letošní absolventské komunity

S lítostí oznamujeme, že Absolvenstká komunita TK Sejřek, původně plánovaná na 23.9. 2023,

je z důvodů probíhající rekonstrukce komunitních prostor zrušena.

Navážeme v příštím roce v obnovených prostorech.

Děkujeme za pochopení.

Absolventská komunita

Absolvenstká komunita TK Sejřek se letos koná v sobotu 23. 9. 2023.

Oficiální zahájení bude ve 14hod, pro zájmece je možnost účastnit se mše sv. u kapličky před komunitou ve 13hod.

Těšíme se na Vás!

Konference pracovníků terapeutických komunit

Terapeutická komunita Sejřek jako člen Sekce terapeutických komunit pořádá ve dnech 14. -15.3. 2023 Konferenci pracovníků terapeutických komunit.

Organizuje zaštiťuje náš zřizovatel Kolpingovo dílo ČR z.s. a proběhne v hotelu Vyhlídka v Blansku.

Téma konference: Proměny cílové skupiny terapeutických komunit.

Více info a program: https://konference.terapeutickakomunita.cz/

Srdečně zveme všechny kolegy, zájemce o obor, studenty..

Akce Šumava

Nový rok jsme zahájili týdenní zážitkovou akcí v Nových Hutích na Šumavě. Původní a klasický plán rozjet to na běžkách nám počasí zhatilo.

A tak jsme užili místní krajinu pěšími výlety a  otužilci i koupáním v potoce.  Kéž v nás tahle krása a klid zůstanou co nejdéle…

Všem přejeme dobrý nový rok!

Den otevřených dveří

Terapeutická komunita Sejřek Vás zve na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 20.10. 2022 od 10,00 do 16,00 hod.

Absolventská komunita

Srdečně zveme absolventy Terapeutické komunity Sejřek na pravidelné setkání, které se letos uskuteční v sobotu 24.9. od 14 hod v TK Sejřek.

Pro zájemce je možnost účastnit se slavnostní mše u kapličky v Sejřku od 13hod.

Přijeďte i se svými blízkými, těšíme se na vás!

Tým TK Sejřek

Foto- výlet

V  rámci volnočasových aktivit pod odborným dohledem našeho kolegu fotografa Štěpána se  klienti učí jak na dobrou fotku. V červenci vyrazili na dvoudenní výlet v okolí Nového Města na Moravě a odzkoušeli si dobré světlo a správný fokus v terénu. Nafoceno toho bylo spoustu a je to pastva pro oči.

Akce Jeseníky

Na konci dubna vyrazila skupina s terapeuty Pavlem a Filipem na pár dní do hor. Základní tábor byl na chatě v obci Ramzová, odkud to na hřeben Jeseníků bylo na dosah. Počasí bylo přející, pobyt v jesenické přírodě se povedl, příští rok zas!

• Terapeutická komunita Sejřek
  • Sejřek 13
  • 592 62 Nedvědice
  • M: +420 608 816 719
  • Vedoucí TK Sejřek
  • Mgr. Jan Mokrý
  • jan.mokry@kolping.cz
  • Kontakt pro příjem
  • Patrik Folíř
  • folir@kolping.cz
  • Kolpingovo dílo ČR z.s.
  • náměstí Republiky 286/22
  • 591 01 Žďár nad Sázavou
  • Tel.: 566 585 010
  • Email: kolping@kolping.cz

Provozovatelem je Kolpingovo dílo České republiky

GDPR

"Otevíráme srdce a podáváme lidem pomocnou ruku, aby uměli být sami sebou a našli si své místo v rodině i ve společnosti."
Terapeutická komunita Sejřek
Sejřek 13