Příjem klientů

Kontaktní osoba pro příjem klientů :
Patrik Folíř
Tel. – 773 616 719
E-mail –  folir@kolping.cz

Pro koho je naše komunita určena:

pro muže a ženy od 18 let, kteří se potýkají s kombinací závislosti a duševního onemocnění, (psychotická onemocnění, schizofrenie, deprese, bipolární afektivní porucha, silné úzkostné stavy) dále pro lidi, kterým se z různých důvodů nedaří prosperovat ve standartní terapeutické komunitě, nebo léčebném programu pro závislé v PN.

Kontraindikace k přijetí:

Do komunity nepřijímáme klienty, jejichž problematika se týká agresivního chování (mimo běžné reakce na normální frustrace).

Naše komunita také není určena klientům s výraznými poruchami osobnosti.

Službu není možné poskytnout osobám, kterým, mentální či fyzické onemocnění znemožňuje účast na programech.

Vstup do programu je vždy založen na dobrovolnosti a rozhodnutí klienta /ky !!!

Pokud máte zájem o naši službu, je potřeba:

• Zaslat neformální žádost, kde krátce napíšete důvody proč chcete nastoupit k nám do komunity.
  • Napsat vlastnoručně osobní životopis (popište své dětství, dospívání, drogovou kariéru, rodinné vztahy, nebo další důležité momenty vašeho života).
  • Dále zašlete lékařskou zprávu od Vašeho ošetřujícího psychiatra, nebo zprávu ze zařízení, v němž se právě nacházíte.
  • Absolvovat příjímací pohovor.

Dokumenty zašlete na výše uvedenou adresu příjmového pracovníka, můžete poštou nebo emailem. Následně se Vám ozveme, a pokud budete zařazen do pořadníku uchazečů, domluvíme společně termín pohovoru.

Přijímací pohovor:

Účelem pohovoru je zjistit, zdali je uchazeč vhodný pro naši terapeutickou komunitu, vzhledem k cílové skupině.

Pokud je to možné požadujeme, aby zájemce na pohovor přijel do naší komunity.

Pokud to možné není, najdeme společně alternativu, kde pohovor uskutečníme.

Uchazeč o pobyt v TK Sejřek bude během pohovoru seznámen s chodem zařízení, jeho programem, pravidly a jeho filosofií.

U zájemce zjišťujeme motivaci k terapii a změně životních návyků, také jak se jeho představy o pobytu v komunitě slučují s realitou komunity.

Na základě tohoto pohovoru rozhoduje terapeutický tým TK Sejřek o přijetí / nepřijetí žadatele.

Na pohovoru je uchazeč informován, kdy a jak se dozví o svém přijetí či nepřijetí, většinou do tří dnů po absolvování pohovoru.

Žadatel má možnost se na základě získaných informací rozhodnout, zdali pobyt v TK Sejřek podstoupí či ne.

Pokud jeho přijetí odmítneme, snažíme se mu nabídnout vhodnější typ služby jež odpovídá více jeho problematice.

Co si s sebou mám vzít do komunity?

Léčba v komunitě je přibližně na jeden rok. Budete tedy potřebovat celoroční oblečení a obuv (zimní, letní, pracovní, sportovní,  pantofle na přezutí a hygienické potřeby (ručník, mýdlo, kartáček na zuby, hřeben, potřeby na holení).
Dále si s sebou můžete vzít potřeby pro trávení volného času (knihy, hudební nástroj,  mp3 přehrávač).
Nezapomeňte na osobní doklady a důležité dokumenty (z úřadu práce, ohledně dluhů apod.). Kávu a cigarety si můžete přivézt v neomezeném množství.

Zajistěte si  léky alespoň na tři dny.

Rozhodně si s sebou neberte do léčby zbraně, drogy, přípravky obsahující alkohol, automobil, domácího mazlíčka, televizi, knihy či jiné nosiče nebo předměty  s násilnou nebo rasistickou tematikou.

Léčba u nás je dobrovolná, každý klient je u nás na základě vlastního rozhodnutí a může tedy kdykoliv komunitu opustit.

TK Sejřek má právo odmítnout žadatele o službu  v souladu se zákonem o sociálních službách (108/2006 Sb.§91).

POKUD MÁTE DOTAZ TÝKAJÍCÍ SE LÉČBY V TK SEJŘEK, NAPIŠTE NÁM.
ODPOVÍME VÁM HNED, JAK TO BUDE MOŽNÉ

* povinné pole

• Terapeutická komunita Sejřek
    • Sejřek 13
    • 592 62 Nedvědice
    • Tel.: +420 566 566 039
    • M: +420 608 816 719
    • Vedoucí TK Sejřek
    • Mgr. Jan Mokrý
    • jan.mokry@kolping.cz
    • Kontakt pro příjem
    • Patrik Folíř
    • folir@kolping.cz
    • Kolpingovo dílo ČR z.s.
    • náměstí Republiky 286/22
    • 591 01 Žďár nad Sázavou
    • Tel.: 566 585 010
    • Email: kolping@kolping.cz

Provozovatelem je Kolpingovo dílo České republiky

GDPR

"Otevíráme srdce a podáváme lidem pomocnou ruku, aby uměli být sami sebou a našli si své místo v rodině i ve společnosti."
    Terapeutická komunita Sejřek
    Sejřek 13